Haber

Kayseri Yüksek İrtifa Merkezi ekiplere kapılarını açıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve faaliyetlerine devam eden Yüksek İrtifa Kamp Merkezi Olimpik Yüzme Havuzu, Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Takımı’na ev sahipliği yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ülke turizminin gözdesi Erciyes’i 4 mevsim sporun merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürürken, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın vizyon projeleri meyvelerini vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Erciyes eteklerinde 1850 metre yükseklikte yer alan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde inşa edilen profesyonel olimpik yüzme havuzu, Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Takımı’na ev sahipliği yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü, Baş Antrenör ve Milli Grup Antrenörü Yasin Atıl, Şube Müdürü ve Yardımcı Antrenör Nükte Özgör, Teknik Direktör Can Anacak ve Mehmet Ali Bali gözetiminde, Spor Kulüplerine ev sahipliği yapmaya devam eden Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki Olimpik Yüzme Havuzu’nda. Yüksek rakımlarda konforlu tesisler. A Takımı ve Genç Grup sporcuları yarış öncesi hazırlıkları için antrenmanlarını tamamladı.

Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Şubesi Baş Antrenörü ve Yüzme Milli Gruplar Teknik Müdürü Yasin Atıl, tesisin çok güzel bir konumda olduğunu belirterek, “Tesis çok güzel bir lokasyonda. İdeal, olimpik boyutlara sahiptir. Galatasaray Yüzme Şubesi olarak sporcularımızı eğitmek ve geliştirmek için 25 kişilik ekibimizle tesisimize geldik. “Çok memnun kaldık” dedi.

Atıl, bu tesisleri spor sahasına kazandırdığı için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu tesis, ülkemiz ve Kayseri halkı adına bize gurur veriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu